Jeśli to czytasz, istnieje duża szansa, że jesteś obecnie narciarzem albo dopiero zaczynasz przygodę ze sportami zimowymi. Tak jak w przypadku każdej innej aktywności, wybór dyscypliny, na której chcesz się skupić, będzie w dużej mierze sprowadzał się do osobistych preferencji. Podczas gdy narty i snowboard mają swoje grupy oddanych entuzjastów, jest prawdopodobne, że znasz przynajmniej jedną osobę, która woli jedną od drugiej. Istnieje kilka kluczowych różnic pomiędzy tymi dwoma sportami, które mogą sprawić, że będziesz preferował jeden z nich. Niezależnie jednak od tego, po której stronie spektrum się znajdujesz, jest wiele powodów, aby rozważyć wprowadzenie do snowboardu w tym sezonie.

Oto 4 powody, dla których powinieneś zainteresować się snowboardem

To świetny sposób, by poprawić swoją sprawność

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści płynących z nauki jazdy na snowboardzie jest to, że pomoże Ci ona poprawić Twoją sprawność i koordynacje. Snowboard jest wymagający jeśli o te aspekty, więc Twój organizm adaptując się do nowego bodźca stanie się lepszą wersją siebie. Jeśli obecnie jesteś zapalonym narciarzem, ale zawsze chciałeś nauczyć się jeździć na snowboardzie, to jest to świetna okazja, aby zacząć od podstaw i nauczyć się czegoś nowego. Warto wiedzieć że pracując na desce nad równowagą i innymi elementami ogólnej sprawności fizycznej, jest szansa że poprawisz swoje umiejętnosci narciarskie!

Snowboard jest pełny ludzi z zajawką

Innym powodem, dla którego możesz preferować snowboard od nart, jest to, że jest to ogólnie bardziej towarzyski sport. Podobnie jak w przypadku surfingu, wielu snowboardzistów spotyka się na początku sezonu i razem wyruszają w góry, często wychodząc na kilka drinków pod koniec dnia. Jeśli jesteś narciarzem, możesz znaleźć się w bardziej odizolowanym otoczeniu. Nie zawsze tak jest i z pewnością jest wielu towarzyskich narciarzy, ale nierzadko zdarza się, że grupy rozdzielają się i idą na własną rękę w ciągu dnia. W przypadku snowboardu, przez większość dnia będziesz trzymał się razem, a na koniec wrócisz z kilkoma nowymi przyjaciółmi.

Snowboardy są tańsze

Snowboardy są tańsze od nart pod prawie każdym względem. Zarówno dobrej klasy deski narciarskie jak i buty są znacznie droższe odpowiedników snowboardowych. Kupna dobrych nart obecnie to wydatek na poziomie 3-4 tysięcy złotych, podczas gdy przyzwoite deski snowboardowe można mieć za połowę tej ceny. Wynika to głównie z faktu, że narty wymagają znacznie więcej sprzętu i materiałów do stworzenia jednego produktu. Snowboardy, z drugiej strony, są dość dużo tylko drewniana deska z wiązaniami na dole. Oprócz tego, że są tańsze w zakupie, snowboardy mają również dłuższą żywotność niż narty. Nawet jeśli używasz jednego kompletu nart, to z czasem, w miarę zużywania się krawędzi, będą one coraz mniej przydatne. Nawet przy regularnym ostrzeniu, narty mają ograniczoną żywotność, przez co często są wycofywane z użytku, zanim ich właściciel będzie gotowy się z nimi rozstać. Z kolei deska snowboardowa ma znacznie większe szanse na to, że posłuży ci przez wiele sezonów, nawet przy regularnym użytkowaniu.

Niektóre tricki wykonasz tylko na desce

Wreszcie, innym powodem, aby rozważyć snowboard jest to, że istnieją pewne sztuczki, które można zrobić tylko na desce. Wynika to z faktu, że nie ma wiązania na desce, aby utrzymać stopę w miejscu. Do najpopularniejszych trików snowboardowych należą Backflip i Frontflip, których nie można wykonać na nartach. Podsumowując, snowboard ma wiele zalet w porównaniu z narciarstwem. Jeśli zawsze chciałeś spróbować, teraz jest czas, aby zarezerwować pierwszą lekcję i zacząć. Jeśli natomiast jesteś zapalonym narciarzem, ale chciałbyś spróbować snowboardu, teraz jest idealny moment, aby spróbować i poznać różnice między tymi dwoma sportami.