Większość osób myśli o popularnym Spinningu, nazywanym też „Indoor Cycling”, jako o sposobie na spalenie nadmiarowych kalorii i pomysłem na zastąpienie jazdy na rowerze w okresie zimowym. Ale to, z czego większość zdaje się nie zdawać sobie sprawy, to fakt, że istnieje wiele innych korzyści z indoor cycling, w tym poprawa wytrzymałości, zwiększenie siły, a nawet lepsze zdrowie psychiczne .Oto tylko kilka z korzyści płynących zajęć spinningowych / Indoor Cycling

 • Poprawa wytrzymałości
  Jedną z głównych zalet treningu indoor cycling jest to, że może pomóc poprawić Twoją wytrzymałość. Jeśli trenujesz do maratonu, triathlonu lub innego długodystansowego wydarzenia, spinning może być świetnym sposobem na budowanie wytrzymałości.
 • Zwiększona siła
  Oprócz poprawy wytrzymałości, indoor cycling może również pomóc w budowaniu siły. Podczas pedałowania pracujesz nad mięsniami nóg, ale także korpusu, co przekłada się na wzrost siły ogólnej naszego ciała
 • Poprawa zdrowia psychicznego
  Indoor cycling może być również świetny dla zdrowia psychicznego. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia fizyczne są znane z poprawy nastroju i redukcji stresu, a indoor cycling nie jest tu wyjątkiem. W rzeczywistości, spinning może być świetnym sposobem na trening, jeśli jesteś w złym nastroju lub zestresowany.
 • Spinning jest treningiem „Low Impact”
  Kolejną zaletą indoor cycling jest to, że jest to ćwiczenie o niskim stopniu oddziaływania. Oznacza to, że jest ono przyjazne dla Twoich stawów i mięśni, a także jest to świetna opcja, jeśli wracasz do zdrowia po kontuzji.
 • Zabawa
  Last but not least, indoor cycling jest po prostu rewelacyjną zabawą. Niezależnie od tego, czy jeździsz z przyjaciółmi, czy słuchasz muzyki lub podcastu, indoor cycling może być świetnym sposobem na czerpanie radości z treningu.

Na co więc czekasz? Jeśli szukasz świetnego treningu, który pozwoli spalić Ci nieco kalorii, poprawi twoją wytrzymałość, a przy okazji może pomóc Ci nawiązać nowe znajomości – Indoor Cycling może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zajęcia Indoor Cycling / Spinning odbywają się w większości dużych klubów fitness naszego kraju.